AGAKİM KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Sn. Adil İKİZ ve çocukları tarafından 1987 ylılnda tarım ve endüstri merkezi olan Adana'da 70.000 m2 üzerine kurulmuştur. Yıllık 36.000 ton üretim kapasitesiyle Türk kimyasallarının dünyaya açılan penceresidir.

AGAKİM otomasyonlu emülsiyon polimerizasyonu teknolojisiyle gerçekleştirdiği üretiminin %70'ini kara ve deniz yoluyla Avrupa, Ortadoğu, Asya, Afrika ve Rusya başta olmak üzere dünyanın tüm bölgelerine ihraç etmektedir.

Hammadde girişinden, mamul ürün çıkışına kadar üretimin her kademesinde sürdürülen hassas kalite kontrol sistemi ve araştırma geliştirme laboratuarlarıyla kendi sektöründe sürekli gelişmekten övünç duymaktadır.

Mevcut ürünlerin kaltesini yükseltmek ve özel ürünler üreterek sektörün değişik ihtiyaçlarına çözüm olabilmek amacı taşıyan modern laboratuvarları, deneyimli kalite kontrol, AR-GE ekibi, gelişmiş pilot ve üretim tesisleriyle çalışmalarını sürdürmektedir.

AGAKİM kaliteyi üretmek ve sürekliliği sağlamak için tüm üretim aşamaları ve standart spektleri, laboratuvar destekli kalite kontrol faaliyetleri ile takip eder. Her parti üretim sevkiyat öncesi mutlaka kontrolden geçirilir.

Herhangi bir problemle karşılaşıldığında sorunu çözmek amacıyla, teknik pazarlama uzmanlarımızın görüşlerini alabilir veya sorununuzu çözmek amacıyla onu kısa zamanda yanınızda bulabilirsiniz.

Ekolojik sorumluluk anlayışımız yönetim tarzımızın simgesidir. Çevre duyarlılığı su bazlı polimer sisteminde de ön plana çıkmakta ve atık sular arıtma tesisinden geçirilmektedir.

Üretim stratejimiz, müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere planlanmış olup, kalite yönetim ISO 9001:2000 standardına göre kaliteden ödün vermeden, müşterilerimizin mevcut veya olası ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde sağlayabilmek, etkin servis anlayışıyla hizmet vermek, AGAKİM'in hedefidir.